اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

دسترسی سریع

ستاد خبری حراست اداره کل

نظرسنجی

نظر شما درباره پايگاه اطلاع رسانی ثبت احوال استان قزوین چيست؟


ستاد اقامه نماز

بازدید کنندگان

  • Total Visitors: 1557859
  • Unique Visitors: 23078
  • Registered Users: 5
  • Your IP: 54.89.187.28

شما اینجا هستید

خانه

استاندار در دیدار با مدیران و کارکنان ثبت احوال استان: ثبت احوال نباید در حاشیه قرار گیرد

روزبه استاندار قزوین گفت: به دلیل اهمیت و جایگاه ثبت احوال در تولید آمار و اطلاعات، نباید این اداره کل در حاشیه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومي ،مرتضی روزبه در بازدید از اداره کل ثبت احوال استان قزوین و دیدار با مدیر و کارکنان آن که به مناسبت هفته ثبت احوال انجام شد، با بیان اهمیت و جایگاه این اداره کل  افزود: ثبت احوال عضو شورای فرهنگ عمومی نیست در حالی که اساس کار مربوط به این شورا که آمار و اطلاعات مربوط به جمعیت و جامعه است، در اختیار این دستگاه می باشد.

وی با تاکید بر بهره گیری مدیران دستگاه های مربوطه از آمار و اطلاعات ثبت احوال برای برنامه ریزی در حوزه های خود، گفت: این آمار و اطلاعات باید هر روز جلوی چشم مدیران قرار داشته باشد تا در خصوص آنها تصمیم گیری مناسب صورت بگیرد و اگر در این خصوص غفلت کنیم دچار آسیب ها و معضلات زیادی می شویم.

استاندار قزوین از ثبت احوال به عنوان دستگاهی که به تولید آمار و اطلاعات می پردازد یاد کرد و افزود: چنین دستگاهی نباید در حاشیه قرار بگیرد بلکه باید صدر قرار بگیرد و جزو دستگاه های تاثیرگذار در بین مدیران و افکار عمومی باشد.

وی در ادامه از ثبت احوال به عنوان دستگاهی سالم و پرکار یاد کرد و گفت: اگرچه شاید خدمات این دستگاه به عنوان خدمات ابتدایی و ضروری به چشم نیاید با این وجود ثبت احوال موضوعی مهم و حیاتی است.

روزبه در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه داشتن کارت های شناسایی و هویتی متعدد برای گرفتن یک خدمت منطقی به نظر نمی رسد، بر لزوم تجمیع کارت های شناسایی و هویتی تاکید کرد و گفت: در زمان صدور کارت های ملی مدینه فاضله ای ترسیم شد که تمامی خدمات مورد نیاز شهروندان با ارایه این کارت قابل ارایه و دسترسی می باشد در صورتی که این مهم محقق نشد و امروز شاهدیم در بیشتر اوقات برای دریافت یک خدمت باید هم شناسنامه و هم کارت ملی به رویت دستگاه یا نهاد خدمات دهنده برسد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه باید از تجربه دیگر کشورها که به تجمیع اسناد هویتی خود پرداختنه اند توجه داشته باشیم، گفت: تجمیع اسناد هویتی در یک کارت ضمن کاهش هزینه ارایه خدمات، بالا رفتن سرعت کارها و افزایش رضایت مندی مردم به ارتقای نظام بهره وری نیز کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات مردم برای دریافت یک خدمت و به منظور تایید اسناد هویتی خود مجبورند به چند دستگاه مراجعه کنند،خاطرنشان کرد: در عصر ارتباطات شایسته نیست که در حوزه اسناد هویتی همچنان با شیوه های قدیمی و ناکارآمد کار کنیم.

استاندار قزوین در ادامه این بازدید از گنجینه اسناد هویتی قزوین که در اداره کل ثبت احوال قرار دارد، دیدن کرد.

شایان ذکر است که ایوب رحیمی معاون سیاسی ، امنیتی استانداری نیز در این دیدار ایشان را همراهی می کرد 

اضافه کردن دیدگاه جدید

لینکهای مهم

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.